Skull - recenzja gry

20.08.20

Skull - imprezowa gra dla ludzi o mocnych nerwach. Jeżeli lubisz mroczny oraz meksykański klimat to ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie!

Jest to szybka gra imprezowa oparta na blefie, intrydze oraz sprycie. Do rozgrywki potrzebujemy co najmniej 3 osoby, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby było ich nawet 6. W opakowaniu możemy znaleźć 24 żetony w 6 różnych kolorach. Każdy gracz posiada po 3 żetony z ilustracją kwiata oraz jeden żeton z ilustracją czaszki, które wyglądają rewelacyjnie. Oprócz tego możemy znaleźć siedem drewnianych znaczników zwycięstwa które przyznawane są za zwycięstwo w dane rundzie. Jedna rozgrywka trwa około 20 minut.

 

skull - recenzja gry

Skull - reguły gry

Podczas pierwszej kolejki każdy z graczy musi położyć jeden ze swoich żetonów na stole odwróconym rewersem nie zdradzając innym graczom swojego wyboru. Kiedy minie pierwsza kolejka gracz który rozpoczął rundę stoi przed wyborem, albo położy kolejny żeton albo rozpoczyna licytację. Jeśli wybierze pierwszą opcję to taki sam wybór czeka kolejnego gracza który jest po nim. Natomiast w momencie rozpoczęcia licytacji kolejni gracze nie mogą położyć swoich żetonów a jedynie wziąć w niej udział bądź spasować. Licytacja polega na zadeklarowaniu liczby żetonów kwiatów, które trzeba będzie odkryć z całego stołu. W momencie kiedy wszyscy gracze spasowali to osoba która zadeklarowała największą liczbę rozpoczyna odkrywanie żetonów. Odkrywanie zawsze należy rozpocząć od swoich żetonów a następnie dopiero zacząć odkrywać żetony pozostałych graczy, w dowolnej kolejności. Natomiast należy pamiętać, że żetony rywala odkrywamy te które są na samej górze, nie ma możliwośći odkrycia żetonu który znajduję się pod innym żetonem. Jeśli graczowi uda się trafić ilość kwiatów jaką zalicytował otrzymuje on wtedy drewniany znacznik zwycięstwa, z drugiej strony jeśli trafi czaszkę to będzie musiał losowo pozbyć się jednego ze swoich żetonów. Kiedy graczowi skończą się żetony, odpada on automatycznie z dalszej rozgrywki.

 

skull - recenzja gry

Skull - wrażenia z gry 

Nigdy nie wiemy jakie żetony położyli na stół nasi rywale. Możemy jedynie się domyślać nie będąc pewnym czy ktoś nie blefuje, nie próbuje nas wrobić w wygranie licytacji w momencie kiedy on sam położył czaszkę. Skull posiada prostą mechanikę przez co jest przystępna nawet dla początkujących. Jednak mimo swojej prostoty potrafi wzbudzić wśród graczy emocje oraz podnieść adrenalinę.

Podsumowanie

Gra potrafi wciągnąć na długi czas dostarczając graczom dreszczyk emocji. Pod kątem graficznym została wykonana rewelacyjnie, nie jeden gracz potrafił zawiesić oko na tych przepięknych grafikach. Do zakupu zachęca również niska cena, grę można kupić już za 33 złote

Creative Commons License
gry planszowe by https://planszoman.pl is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.