Przygodowe gry planszowe – niesamowita rozrywka dla każdego!

Gry planszowe to klasyczna rozrywka, która ponownie stała się uwielbianą formą spędzania czasu, stanowiąc doskonałą alternatywę dla gier komputerowych. Bogata oferta i różnorodność rodzajów gier sprawia, że każdy znajdzie format idealny dla siebie, zapewniający miłe spędzenie czasu i zdrową rywalizację. Największą popularnością cieszą się gry przygodowe, które mają ciekawą fabułę i wspaniały, bajeczny wręcz wygląd.

Gry planszowe przygodowe – dlaczego warto?

Gry przygodowe to wspaniały sposób na integrację i poznanie nowych osób (np. na wieczorkach z planszówkami) lub miłe spędzenie czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. Stanowią wyjątkową rozrywkę, która dodatkowo wzmocniona jest przez odrobinę rywalizacji. Nowoczesne gry planszowe przygodowe potrafią stanowić również spore wyzwanie, wymagając tworzenia strategii, zawierania sojuszy, rozwikłania trudnych zagadek, podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Dodatkowo poza świetną zabawą, planszówki doskonale pobudzają wyobraźnię, rozwijają umiejętność pracy w grupie i uczą, jak pogodzić się z porażką, co jest szczególnie przydatne u młodszych dzieci. To też świetna nauka przestrzegania ustalonych zasad, zachowania fair play i uczciwości. Ogromny wybór wartościowych tytułów to możliwość poszukiwania skarbów, wyprawy w kosmos, rozwikłania zagadki, wcielania się w role np. agenta służb specjalnych lub towarzyszenie w wyprawie krasnoludów.

A może gry planszowe RPG?

Gry RPG to odmiana gier, w której rozgrywka opiera się na wcielaniu w wybrane role. Mistrz gry, nazywany narratorem prowadzi graczy przez fabułę i wymyślne zagadki oraz zadania do wykonania. Cała rozgrywka jest niezwykle interesująca, a jej przebieg w dużej mierze zależy od uczestników gry. RPG często nazywane są grami wyobraźni, gdyż świetnie pobudzają kreatywność i fantazję, a sama rozgrywka opiera się właśnie na wyobraźni. Wśród planszowych gier RPG znajdziemy fabuły oparte głównie na świecie fantazji, ale nie tylko, a oferta tego rodzaju gier jest coraz bogatsza. Warto zwrócić szczególną uwagę na gry planszowe RPG dedykowane najmłodszym graczom, które poza świetną rozrywką zapewnią również rozwój dodatkowych umiejętności.

Gry planszowe przygodowe ranking

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z planszówkami i nie wiesz, którą pozycję wybrać lub po prostu chcesz uzupełnić swoją kolekcję o nowe tytuły, to poniżej przedstawiamy zestawienie gier, po które warto sięgnąć i które w ostatnim czasie były najlepiej oceniane przez graczy.


1. Galakta Talisman: Magia i Miecz
2. Galakta Osadnicy z Catanu – wersja podstawowa oraz dodatki
3. Rebel Descent: Legendy Mroku
4. Rebel Awaken Realms Nemezis
5. Galakta Runebound
6. Galakta Cytadela
7. Rebel Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie
8. Rebel Zakazana Wyspa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.